Esas Holding Logo
EN TR
Sürdürülebilir yatırım yaklaşımımızı
toplumsal alana taşıyoruz
Esas Sosyal, Sabancı Ailesi’nin nesiller boyunca hayırseverlik geleneğinin üzerine inşa edilen sosyal yatırımlarının kapsamını genişletmek ve profesyonel olarak yönetmek amacıyla Nisan 2015 tarihinde Esas'ın kurucuları tarafından kuruldu. Emine Sabancı Kamışlı önderliğinde, deneyimli danışma kurulu ve alanında uzman profesyoneller ile sosyal yatırımlara devam etmektedir.

İlk sosyal yatırım alanı gençlerin istihdamı olarak belirlenmiştir. Esas Sosyal bu alanı Araştırmalar, Ortak Projeler ve İlk Fırsat programları ile destek sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen www.esassosyal.org’u ziyaret edin.

İlk Fırsat Programı, lisans mezunlarının işe geçiş sürecini desteklemek üzere geliştirildi. Mülakat süreci sonrasında programa katılmaya hak kazanan adaylar, 12 aylık süre boyunca 22 farklı sivil toplum kuruluşlarından birinde çalışarak deneyim elde etmektedir. Program süresince bütün giderler Esas Sosyal tarafından karşılanmaktadır. 2019 yılı itibarıyla programa 95 kişi katılmış olup, seçilen adayların 60’ı programdan mezun olmuştur. Mezunların %80’i program bitiminde, %92’si ise program mezuniyeti sonrasındaki 3 ay içerisinde iş bulmuştur.

Ayrıntılı bilgi için lütfen www.ilkfirsat.org’u ziyaret edin.

Toplumsal Katkı
Birey ve toplumsal hayata katkı vermeyi hedefliyoruz

Yıldız Teknik Üniversitesi Şevket Sabancı Kütüphanesi

Çukurova Üniversitesi Hayırlı Sabancı Yabancı Diller Yüksekokulu

Turgut Reis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi

Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Sanat Merkezi

Turgutreis Şevket Sabancı Parkı

Kaynarca Şevket Sabancı Anadolu Lisesi