Menu menu-icon menu-icon
Projeler
Esas 01 Burda Alışveriş Merkezi
Esas 01 Burda Alışveriş Merkezi
Adana
Adana

Türkiye’nin sanayi, ticaret, tarım ve turizm başta olmak üzere, ekonomik potansiyeli ile öne çıkan kentlerinden birinde, Çukurova’nın kalbi Adana’da hayata geçen Esas 01 Burda AVM, bölgenin yaşam ve kültür merkezi olarak tasarlandı. Esas 01 Burda, her damak zevkine hitap eden kapalı ve açık yeme içme alanları, global ve yerel markaları ile yeni cazibe merkezi olmayı hedeflerken, performans sanatları sahnesi ile de bölgenin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirdi.

Esas 10 Burda Alışveriş Merkezi
Esas 10 Burda Alışveriş Merkezi
Balıkesir
Balıkesir

2018’in Kasım ayında açılan, düzenlediği sergiler, konserler, imza günleri, fuarlar, etkinlikler ve sportif organizasyonlarla Balıkesir’in cazibe merkezine dönüşen Esas 10 Burda, şehrin yeni buluşma noktası olarak öne çıkıyor.

Esas 14 Burda Alışveriş Merkezi
Esas 14 Burda Alışveriş Merkezi
Bolu
Bolu

2015 yılında kapılarını açan Esas 14 Burda, ziyaretçilerine alışveriş keyfi sunan konsept mağazalarının yanı sıra yeme – içme alanları, eğlence alanları, sinema salonları ve her yaşa hitap eden düzenli aktiviteleri ile Bolu’nun yaşam ve buluşma merkezi olarak öne çıkıyor. Gerçekleştirdiği etkinliklerle Bolu’nun çekim merkezi haline gelen Esas 14 Burda, konuklarına şehrin sosyal hayatına renk katan eğlence ve kültürel etkinliklere katılma fırsatı da sunuyor.

Esas 14 Burda AVM, Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görülmüştür.

Rezidans 14
Rezidans 14
Bolu
Bolu

İyi bir yaşam alanı; olanaklarıyla hayatı kolaylaştırmalıdır, tıpkı Rezidans 14’ün 14 Burda AVM’ye entegre yapısı gibi. Alışveriş merkezinde bulunan 105 mağaza,  sinema salonu, kafe ve restoranların yanı sıra kültür sanat etkinlikleri ile miniklere özel aktiviteler kentin yeni merkezinde sizlerle. Dilerseniz akşam yemeğinizi burada yiyebilir, en sevdiğiniz markaların kreasyonlarını inceleyebilir ya da kültür sanat etkinlikleriyle keyfinize keyif katabilirsiniz.

Esas 17 Burda Alışveriş Merkezi
Esas 17 Burda Alışveriş Merkezi
Çanakkale
Çanakkale

Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek Çanakkale’de 2015 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Esas 17 Burda, açıldığı günden bugüne gerçekleştirdiği etkinliklerle Çanakkalelilerin buluşma noktası haline geldi. Modern mimarisi, mağazaları, lezzet noktaları, çocuk oyun alanları ile Çanakkale’ye bir yaşam alanı sunan Esas 17 Burda, geniş eğlence alternatifleriyle de alışverişi benzersiz bir keyfe dönüştürüyor.

Esas 17 Burda AVM, Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görülmüştür.

Esas 39 Burda Alışveriş Merkezi
Esas 39 Burda Alışveriş Merkezi
Kırklareli
Kırklareli

2018 yılında Lüleburgaz’da kapılarını ziyaretçilerine açan Esas 39 Burda, eğlence alanları, yemek alanları, mağaza karması ve sinema salonlarıyla ziyaretçilerine yepyeni bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunuyor. Esas 39 Burda, farklı tarih ve kültürlerden ilham alarak oluşturulan 4 ayrı mimari konseptiyle; alışveriş, lezzet ve eğlenceyi Lüleburgazlılarla buluşturuyor. Spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, düzenlediği birbirinden eğlenceli aktivitelerle de bölge halkının sosyal hayatına renk katan 39 Burda, gerçekleştirdiği organizasyonlarla Lüleburgaz’ın çekim merkezi olmaya devam ediyor.

Esas 39 Burda AVM, Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görülmüştür.

 
 
41 Burda Shopping Mall
41 Burda Shopping Mall
Kocaeli
Kocaeli

2016 yılında hayata geçirilerek kapılarını açan 41 Burda, mağazaları, cafe – restoranları, sinema salonları ve çocuk eğlence alanlarıyla Kocaeli’nin yaşam ve buluşma merkezi olarak öne çıkıyor. Açıldığı günden bu yana bölge halkını yaşamın tüm renkleriyle buluşturan 41 Burda, düzenlediği etkinliklerle ise alışveriş keyfini farklı bir boyuta taşıyor. Kocaeli ve tüm bölgedeki farklı beğeni ve ihtiyaçlara cevap veren bir yaşam merkezi olma özelliği taşıyan 41 Burda, misafirlerini alışverişte yepyeni deneyimler yaşamaya davet ediyor.

41 Burda AVM, Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görülmüştür.

Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi
Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi
Zonguldak
Zonguldak

Zonguldak’ın eğlence ve yaşam merkezi Esas 67 Burda AVM; markaları, eğlence alanları, sinema salonları ve düzenli olarak yapılan etkinlikleri ile şehrin buluşma ve yaşam merkezidir. Esas 67 Burda AVM, modaya yön veren markaları, her damak zevkine hitap eden lezzet seçenekleri, keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan kafeleri, eğlenceli etkinlikleri ile alışveriş ve eğlence deneyimini aynı anda sunuyor.

MalatyaPark Alışveriş Merkezi
MalatyaPark Alışveriş Merkezi
Malatya
Malatya

Malatya’yı Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarıyla buluşturan MalatyaPark AVM, alışveriş, lezzet ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Açıldığı günden bu yana ödüle doymayan MalatyaPark AVM, 141 mağazası, 10 sinema salonu, 8 hatlı bowling oyun alanı, buz parkı ve 1.130 araç kapasiteli ücretsiz açık ve kapalı otopark hizmetiyle ziyaretçilerinin keyifli anlar geçirebilmeleri için A’dan Z’ye tüm olanakları bünyesinde barındırıyor.

Sanko Park Alışveriş Merkezi
Sanko Park Alışveriş Merkezi
Gaziantep
Gaziantep

Gaziantep’in en önde gelen alışveriş ve yaşam merkezlerinden olan Sanko Park AVM, hayata geçirdiği etkinliklerle bölge halkının yaşamında önemli bir yer tutuyor. Her alanda en iyisini sunan ve kurulduğu günden bugüne pek çok ödüle layık görülen Sanko Park AVM, tüm ihtiyaçlara yanıt veren mağazaları, yeme içme mekânları, sinema salonları, eğlence alanları ve Sanko Sanat Galerisi ile  ziyaretçilerine ayrıcalıklı hizmet sağlıyor.

Kentplaza
Kentplaza
Konya
Konya

Konya ile birçok markayı ilk kez buluşturan Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi 2012 yılında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kentplaza AVM, 39 bin metrekare kiralanabilir alanı, açık ve kapalı olmak üzere toplam 1000 araçlık otopark kapasitesine sahiptir. 11 sinema salonu, spor salonu,  güzellik merkezi, lunaparkı ve geniş marka karması ile ziyaretçilerine yaşamın her alanından deneyim imkânı sunmaktadır.

Van Alışveriş Merkezi
Van Alışveriş Merkezi
Van
Van
Starcity Outlet
Starcity Outlet
İstanbul
İstanbul

2010 yılında kapılarını ziyaretçilere açan ve Temmuz 2016 itibarıyla Gençoğlu Grup’a geçen Starcity Outlet; ziyaretçilerine keyifli, rahat ve hesaplı alışveriş için gerekli her türlü konforu sunarak, alışverişten beklentileri yükseltmeye ve hayata renk katmaya devam ediyor. 134.000 m2 inşaat alanına, 50.227 m2 kiralanabilir alana ve 48.500 m2 açık-kapalı otopark alanına sahip olan Starcity Outlet; CNR Fuar merkezine yakın konumu, bünyesindeki dünya markaları ve outlet fiyatlarıyla yıl boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçi tarafından yoğun ilgi görüyor.

Pendorya Alışveriş Merkezi
Pendorya Alışveriş Merkezi
Pendik/İstanbul
Pendik/İstanbul

17 Aralık 2009 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açan Pendorya AVM, Türkiye’nin ilk özel sermayeli yatırım bankası Türkiye Sınai Kalkınma ve Yatırım Bankasının iştiraki TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının ilk yatırımı olarak hizmet vermeye başladı. Pendorya AVM; yeni konut bölgeleri, marina, üniversite, teknopark ve fuar alanı gibi yatırımlar ile hızlı bir gelişim trendi gösteren Pendik’te, sahile 1,5 km ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na 8 km mesafede yer alıyor. Ayrıca E-5 üzerindeki merkezi konumuyla Pendorya, sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir alışveriş merkezi olma özelliği taşıyor. Gün ışığından verimli şekilde faydalanmak üzere tasarlanan ferah iç mekanları ve yaz - kış rahat edebileceğiniz, insan doğasına uyumlu açık alanlarıyla Pendorya, bir alışveriş merkezinin ötesinde, ziyaretçilerine eğlenceli bir sosyal yaşam alanı sunuyor. Farklı mimari, avantajlı konum ve yenilikçi hizmet anlayışına sahip Pendorya AVM’nin mimari olarak geliştirilmesi, yeni markaları da içine alan perakende optimizasyonun gerçekleştirilmesi ve varlık yönetim süreçleri Esas Gayrimenkul tarafından yapılmaktadır.

Algün Park
Algün Park
Düzce
Düzce

Düzce’nin merkezinde, 50.000 m2 alan üzerinde bulunan projede yeme-içmeden alışverişe, 5 yıldızlı otelden ofis ve rezidanslara kadar geniş seçenekler bulunuyor. Proje, bölgenin en büyük AVM’si ve en kapsamlı karma yaşam projesi konumunda.

Esas Aeropark
Esas Aeropark
Pendik/İstanbul
Pendik/İstanbul

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın bulunduğu, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kurtköy’de konumlanan Esas Aeropark, ofis ve konut alanlarının olduğu karma bir gayrimenkul projesidir.

Esas Aeropark, Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görülmüştür.

Esas Maltepe Ofispark
Esas Maltepe Ofispark
İstanbul
İstanbul

Esas Maltepe Ofispark, Anadolu yakasının önemli ve gelişen merkezi iş alanlarından Maltepe bölgesinde E-5 Otoyolu üzerinde Küçükyalı ve Maltepe metro duraklarının arasında yer almaktadır. Kartal-Kadıköy metro hattı çevresinde bulunan alışveriş merkezlerine ve yeme içme olanaklarına kolay ulaşım sağlamakta olup, E-5 otoyolundan mükemmel görünürlüğü ile öne çıkmaktadır.

Esas Maltepe Ofispark, Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görülmüştür.

Esas Plaza
Esas Plaza
İstanbul
İstanbul

İnşaatı 2009 yılında tamamlanan Esas Plaza, Anadolu yakasının gelişen iş merkezi alanlarından Kavacık’ta konumlanmaktadır. Esas Holding’in kiracısı olduğu proje aynı zamanda Esas Gayrimenkul’ün merkez ofisine de ev sahipliği yapmaktadır.

Rakamlarla Biz
Rakamlarla Biz
Yıl + Tecrübe
10 yıl
AVM
14 Adet
Yıllık Ziyaretçi
70 Milyon
Ofis Alanı
195.000m²
Güneş Enerji Santrali
4
Kiralanabilir Alan
600.000m²
Yönetim Kurulu
KAZIM KÖSEOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı

Kazım Köseoğlu Esas Gayrimenkul'de Yönetici Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırım komitesinde görev yapmaktadır. Aynı zamanda Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Tüsiad’ın İngiltere network grubuna başkanlık etmektedir.

2010 yılında Esas Holding'e katılmadan önce İngiltere'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan F&C REIT Asset Management'ta yatırım analisti olarak çalıştı.

Kazım Köseoğlu, yüksek lisans derecesini Uluslararası Finans ve Bankacılık alanında Cass Business School'dan ve lisans derecesini ise İşletme Ekonomisi (Almanca) alanında Brown Üniversitesi'nden almıştır.

CEM ERİÇ
Yönetim Kurulu Üyesi / CEO

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladıktan sonra Pamukbank Kurumsal Finansman bölümünde iş yaşamına başladı ve Marmara Üniversitesi Uluslararası Bankacılık ve Finans Bölümünde yüksek lisans programını tamamladı. Unitim Grubunda sırasıyla Tekstil İşletmeleri Genel Müdürü ve Perakende İcra Kurulu Başkanı olarak Türkiye, Rusya, BDT ülkeleri ve Romanya'yı kapsayan coğrafyada tüm üretim ve perakende operasyonlarını yönetti. 2010-2017 yılları arasında Eczacıbaşı Holding / İş GYO ortaklığında gayrimenkul portföyünün geliştirme ve yönetim faaliyetlerine liderlik yaptı. Bu dönemde ayrıca AYD Başkan Yardımcılığı, ICSC Avrupa Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliği ve İstanbul Modern İcra Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüttü. Ekim 2017'de Doğan Grubu bünyesinde D&R Genel Müdürü olarak başladığı görevine 2019 yılında Doğan Holding Gayrimenkul ve Turizm Şirketleri Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam etti. Haziran 2019’dan bu yana Esas Gayrimenkul Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olan  Cem Eriç,  2020 yılı Ocak ayı itibarı ile Esas Gayrimenkul CEO’su olarak görev yapmaktadir

ALİ SABANCI
Yönetim Kurulu Üyesi

Ali Sabancı, Esas Özel Sermaye Yatırımları arasında yer alan Pegasus Havayolları'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Mars Sportif'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmektedir. Esas Gayrimenkul'ün yönetim kurulunda da görev yapmaktadır.

Ali Sabancı, sürdürülebilir sosyal yatırımı kolaylaştırmak için kurulan Esas Sosyal'in kurucularından biridir. Kendisi ayrıca Türkiye'de girişimcilik farkındalığını artırmaya odaklanmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu başkanı olarak Melek Yatırımcılık mevzuatı, Global Girişimcilik Kongresi, G3 / Geleceğin Gücü Girişimciler Forum, Global Girişimcilik Haftası ve TIM Inovasyon Haftası - Born Global gibi başarılı projelere liderlik yaptı. Aynı zamanda 25'ten fazla start-up şirkette melek yatırımcıdır.

Ali, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği üyesidir. 2018 yılında Türkiye ile Fransa arasındaki ekonomik ilişkilere yaptığı katkılardan dolayı Fransız hükümeti tarafından Légion d'Honneur ödülüne layık görüldü.

Ali Sabancı, Columbia Business School'dan Uluslararası Finans alanında MBA ve Tufts Üniversitesi'nden Siyaset ve Ekonomi alanında lisans derecesi aldı.

ERHAN KAMIŞLI
Yönetim Kurulu Üyesi

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olan Erhan Kamışlı, kariyerine Exsa’da başlayıp Akçimento’da çeşitli görevler alarak daha sonra Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığına yükselmiştir. Bu görevi süresince Akçansa ve Çimsa Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nde yönetim kurulu üyeliği yapan Erhan Kamışlı aynı zamanda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurullarında da görev almıştır. Erhan Kamışlı, California State Üniversitesi’nden Pazarlama ve Uluslararası İş Yönetimi lisans derecesine sahiptir, aynı zamanda Esas Holding’te Yönetim Kurulu Üyesi ve Medline Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

H. ÇAĞATAY ÖZDOĞRU
Esas CEO

Çağatay Özdoğru, Esas'ın gayrimenkul, girişim sermayesi, risk sermayesi ve varlık yönetimi dahil tüm iş kollarını denetlemekte ve yatırım komitelerinde hizmet vermektedir. Esas Gayrimenkul, Pegasus Havayolları, Mars Athletic, Korozo ve Ayakkabı Dünyası gibi çeşitli özel sermaye portföy şirketlerinin yönetim kurulu üyesidir.

Çağatay Özdoğru, Esas Holding'e 2005 yılında icra kurulu üyesi olarak katıldı. 2010 yılından bu yana CEO olarak görev yaptığı Esas Girişim Sermayesi'nin kurulmasında, 2019'da mevcut görevine geçene kadar, önemli rol oynadı. Esas Holding’in bir dizi özel sermaye yatırımına ve UN Ro-Ro, Mars Cinema Group ve Peyman gibi çeşitli portföy şirketlerinin çıkış süreçlerine liderlik etti.

Çağatay Özdoğru daha önce Sabancı Holding'de Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon Grup Başkanı olarak görev yapıyordu. Bundan önce, en son REEMEA Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı France Telecom Group'ta çeşitli pozisyonlarda bulundu. Aynı zamanda Global Operasyon Komitesi'nin bir üyesiydi.

Çağatay Özdoğru, 2020 yılında DEİK'te (Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) Türkiye - Fransa İş Konseyi başkanlığına ve 2021’de Fenerbahçe Futbol A.Ş bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Çağatay, Nisan 2022 itibarıyla Tüsiad'da da Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Daha önce Türkiye - İsveç İş Konseyi ve Türkiye - Hırvatistan İş Konseyi başkanlığı, TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) ve TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Çağatay Özdoğru, Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans derecesini 2016 yılında George Washington Üniversitesi'nden almış aynı zamanda yine aynı Üniversiteden Mezunlar Onur Listesi'ne layık görülmüştür ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden mezundur.

MUSTAFA TERCAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Tercan Esas Holding CFO’su olarak görev almaktadır.

Kariyerine Deloitte’da başlayan Mustafa Bey, sonrasında uluslararası denetim şirketlerinden RSM Bentley Jennison’da partnerlik görevinin ardından Erdemir’de CFO Danışmanı olarak çalışmıştır. 2010 yılında Yıldız Holding bünyesine katıldıktan sonra sırasıyla Mali Kontrol Genel Müdürlüğü,  Mali İşler Başkan Yardımcılığı ve son 5 yıldır da Yıldız Holding Global CFO’luğu  görevlerinde bulunmuştur. 

Ankara Üniversitesi Ekonomi bölümü 1996 yılı mezunu olan Tercan, aynı zamanda SMMM’dir (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir).

ALISON REHİLL
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini New York Eyalet üniversitesi Moda Enstitüsü Uluslararası Ticaret Bölümünde tamamlayan Alison Rehill – Erguven Thunderbird Üniversitesi Garvin Uluslararası Yönetim Okulu’ndan yöneticilik sertifikası almıştır. Perakende & gayrimenkul kariyerine Simon Property Group’ta başlayan Alison Rehill, dokuz yıl General Growth Gayrimenkul’de Uluslararası Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Pradera’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Alison, şirketin Asya Bölgesi Başkanı ve ara dönem CEO’sudur. Ayrıca Avrupa ve Asya Pasifik'te ICSE Danışma Kurulu'nda yer almaktadır. 2017 yılında Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine başlamıştır.

CENK ARSON
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Cenk Arson, İstanbul Üniversitesi’nde MSc ve Warwick Business School UK’de MBA programlarını tamamlamıştır. Kariyerine Garanti Bankası Fon Yönetim ve Planlama departmanında analist olarak başlayan Arson, çalışma hayatına Artı Holding, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Akbank T.A.Ş.’de devam etmiştir. 2005 – 2010 yılları arasında EUROHYPO AG’de Ülke Müdürü görevini alan Arson 2010 yılından bu yana sırasıyla Rönesans Gayrimenkul Yatırım, Limak Yatırım Holding ve Emaar Properties Türkiye’de CEO olarak olarak görev yapmıştır. Cenk Arson 2017 yılı Ekim ayı itibariyle Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine başlamıştır.

Değerlerimiz
Ödüllerimiz
14 Burda AVM
Marcom - Bowling Öğrenmeyen Kalmasın Projesiyle
1 Platin
1 Altın
17 Burda AVM
Marcom - Troia Sergisi ve Etkinlikleri ile
1 Platin
1 Altın
67 Burda AVM
Marcom - Sevgi Postanesi Projesiyle
3 Platin
1 Altın
10 Burda AVM
Stevie - Her Şey 10’da! Projesiyle
1 Bronz
1 Altın
41 Burda
Marcom - Kahve Festivali Projesiyle
2 Platin
2 Altın
39 Burda AVM
Marcom - Devir Değişti Kampanyası ve Büyük Açılışıyla
2 Platin
1 Altın
01 Burda AVM
Mipim - En İyi Alışveriş Merkezi Kategorisi Birincilik Ödülü
Shopla
Dijital Medya/Mobil App Kategorisinde
1 Platin
Shopla
Stevie Uluslararası İş Ödülleri 2022 Mobil Site & Uygulama Kategorisinin Alışveriş Başlığında Altın Stevie Ödülü
1 Altın