Esas Holding Logo
EN TR
PROJELER
Esas 01 Burda Alışveriş Merkezi
Adana
Esas 10 Burda Alışveriş Merkezi
Balıkesir
Esas 14 Burda Alışveriş Merkezi
Bolu
Rezidans 14
Bolu
Esas 17 Burda Alışveriş Merkezi
Çanakkale
Esas 39 Burda Alışveriş Merkezi
Kırklareli
41 Burda Shopping Mall
Kocaeli
Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi
Zonguldak
MalatyaPark Alışveriş Merkezi
Malatya
Sanko Park Alışveriş Merkezi
Gaziantep
Kentplaza
Konya
Van Alışveriş Merkezi
Van
Starcity Outlet
İstanbul
Pendorya Alışveriş Merkezi
Pendik/İstanbul
Algün Park
Düzce
Esas Aeropark
Pendik/İstanbul
Esas Maltepe Ofispark
İstanbul
Esas Plaza
İstanbul
Rakamlarla Biz
70Milyon
Yıllık Ziyaretçi
13

Farklı Şehir

10

Yıl + Tecrübe

14

AVM

4

Güneş Enerjisi Santrali

600.000m²

Kiralanabilir Alan

195.000m²

Ofis Alanı

YÖNETİM KURULU
KAZIM KÖSEOĞLU
Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Kazım Köseoğlu Esas Gayrimenkul'de Yönetici Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırım komitesinde görev yapmaktadır. Aynı zamanda Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Tüsiad’ın İngiltere network grubuna başkanlık etmektedir.

2010 yılında Esas Holding'e katılmadan önce İngiltere'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan F&C REIT Asset Management'ta yatırım analisti olarak çalıştı.

Kazım Köseoğlu, yüksek lisans derecesini Uluslararası Finans ve Bankacılık alanında Cass Business School'dan ve lisans derecesini ise İşletme Ekonomisi (Almanca) alanında Brown Üniversitesi'nden almıştır.

CEM ERİÇ
Yönetim Kurulu Üyesi / CEO

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladıktan sonra Pamukbank Kurumsal Finansman bölümünde iş yaşamına başladı ve Marmara Üniversitesi Uluslararası Bankacılık ve Finans Bölümünde yüksek lisans programını tamamladı. Unitim Grubunda sırasıyla Tekstil İşletmeleri Genel Müdürü ve Perakende İcra Kurulu Başkanı olarak Türkiye, Rusya, BDT ülkeleri ve Romanya'yı kapsayan coğrafyada tüm üretim ve perakende operasyonlarını yönetti. 2010-2017 yılları arasında Eczacıbaşı Holding / İş GYO ortaklığında gayrimenkul portföyünün geliştirme ve yönetim faaliyetlerine liderlik yaptı. Bu dönemde ayrıca AYD Başkan Yardımcılığı, ICSC Avrupa Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliği ve İstanbul Modern İcra Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüttü. Ekim 2017'de Doğan Grubu bünyesinde D&R Genel Müdürü olarak başladığı görevine 2019 yılında Doğan Holding Gayrimenkul ve Turizm Şirketleri Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam etti. Haziran 2019’dan bu yana Esas Gayrimenkul Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olan  Cem Eriç,  2020 yılı Ocak ayı itibarı ile Esas Gayrimenkul CEO’su olarak görev yapmaktadir

ALİ SABANCI
Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Sabancı, Esas Özel Sermaye Yatırımları arasında yer alan Pegasus Havayolları'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mars Sportif'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmektedir. Esas Gayrimenkul'ün yönetim kurulunda da görev yapmaktadır.

Ali Sabancı, sürdürülebilir sosyal yatırımı kolaylaştırmak için kurulan Esas Sosyal'in kurucularından biridir. Kendisi ayrıca Türkiye'de girişimcilik farkındalığını artırmaya odaklanmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu başkanı olarak Melek Yatırımcılık mevzuatı, Global Girişimcilik Kongresi, G3 / Geleceğin Gücü Girişimciler Forum, Global Girişimcilik Haftası ve TIM Inovasyon Haftası - Born Global gibi başarılı projelere liderlik yaptı. Aynı zamanda 25'ten fazla start-up şirkette melek yatırımcıdır.

Ali, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği üyesidir. 2018 yılında Türkiye ile Fransa arasındaki ekonomik ilişkilere yaptığı katkılardan dolayı Fransız hükümeti tarafından Légion d'Honneur ödülüne layık görüldü.

Ali Sabancı, Columbia Business School'dan Uluslararası Finans alanında MBA ve Tufts Üniversitesi'nden Siyaset ve Ekonomi alanında lisans derecesi aldı.

ERHAN KAMIŞLI
Yönetim Kurulu Üyesi

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olan Erhan Kamışlı, kariyerine Exsa’da başlayıp Akçimento’da çeşitli görevler alarak daha sonra Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığına yükselmiştir. Bu görevi süresince Akçansa ve Çimsa Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nde yönetim kurulu üyeliği yapan Erhan Kamışlı aynı zamanda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurullarında da görev almıştır. Erhan Kamışlı, California State Üniversitesi’nden Pazarlama ve Uluslararası İş Yönetimi lisans derecesine sahiptir, aynı zamanda Esas Holding’te Yönetim Kurulu Üyesi ve Medline Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

H. ÇAĞATAY ÖZDOĞRU
Esas CEO

Çağatay Özdoğru, Esas'ın gayrimenkul, girişim sermayesi, risk sermayesi ve varlık yönetimi dahil tüm iş kollarını denetlemekte ve yatırım komitelerinde hizmet vermektedir. Esas Gayrimenkul, Pegasus Havayolları, Mars Athletic, Korozo ve Ayakkabı Dünyası gibi çeşitli özel sermaye portföy şirketlerinin yönetim kurulu üyesidir.

Çağatay Özdoğru, Esas Holding'e 2005 yılında icra kurulu üyesi olarak katıldı. 2010 yılından bu yana CEO olarak görev yaptığı Esas Girişim Sermayesi'nin kurulmasında, 2019'da mevcut görevine geçene kadar, önemli rol oynadı. Esas Holding’in bir dizi özel sermaye yatırımına ve UN Ro-Ro, Mars Cinema Group ve Peyman gibi çeşitli portföy şirketlerinin çıkış süreçlerine liderlik etti.

Çağatay Özdoğru daha önce Sabancı Holding'de Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon Grup Başkanı olarak görev yapıyordu. Bundan önce, en son REEMEA Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı France Telecom Group'ta çeşitli pozisyonlarda bulundu. Aynı zamanda Global Operasyon Komitesi'nin bir üyesiydi.

Çağatay Özdoğru, 2020 yılında DEİK'te (Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) Türkiye - Fransa İş Konseyi başkanlığına ve 2021’de Fenerbahçe Futbol A.Ş bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Çağatay, Nisan 2022 itibarıyla Tüsiad'da da Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Daha önce Türkiye - İsveç İş Konseyi ve Türkiye - Hırvatistan İş Konseyi başkanlığı, TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) ve TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Çağatay Özdoğru, Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans derecesini 2016 yılında George Washington Üniversitesi'nden almış aynı zamanda yine aynı Üniversiteden Mezunlar Onur Listesi'ne layık görülmüştür ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden mezundur.

MUSTAFA TERCAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Tercan Esas Holding CFO’su olarak görev almaktadır.

Kariyerine Deloitte’da başlayan Mustafa Bey, sonrasında uluslararası denetim şirketlerinden RSM Bentley Jennison’da partnerlik görevinin ardından Erdemir’de CFO Danışmanı olarak çalışmıştır. 2010 yılında Yıldız Holding bünyesine katıldıktan sonra sırasıyla Mali Kontrol Genel Müdürlüğü,  Mali İşler Başkan Yardımcılığı ve son 5 yıldır da Yıldız Holding Global CFO’luğu  görevlerinde bulunmuştur. 

Ankara Üniversitesi Ekonomi bölümü 1996 yılı mezunu olan Tercan, aynı zamanda SMMM’dir (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir).

ALISON REHİLL
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini New York Eyalet üniversitesi Moda Enstitüsü Uluslararası Ticaret Bölümünde tamamlayan Alison Rehill – Erguven Thunderbird Üniversitesi Garvin Uluslararası Yönetim Okulu’ndan yöneticilik sertifikası almıştır. Perakende & gayrimenkul kariyerine Simon Property Group’ta başlayan Alison Rehill, dokuz yıl General Growth Gayrimenkul’de Uluslararası Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Pradera’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Alison, şirketin Asya Bölgesi Başkanı ve ara dönem CEO’sudur. Ayrıca Avrupa ve Asya Pasifik'te ICSE Danışma Kurulu'nda yer almaktadır. 2017 yılında Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine başlamıştır.

CENK ARSON
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Cenk Arson, İstanbul Üniversitesi’nde MSc ve Warwick Business School UK’de MBA programlarını tamamlamıştır. Kariyerine Garanti Bankası Fon Yönetim ve Planlama departmanında analist olarak başlayan Arson, çalışma hayatına Artı Holding, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Akbank T.A.Ş.’de devam etmiştir. 2005 – 2010 yılları arasında EUROHYPO AG’de Ülke Müdürü görevini alan Arson 2010 yılından bu yana sırasıyla Rönesans Gayrimenkul Yatırım, Limak Yatırım Holding ve Emaar Properties Türkiye’de CEO olarak olarak görev yapmıştır. Cenk Arson 2017 yılı Ekim ayı itibariyle Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine başlamıştır.

Değerlerimiz

İlham Vermek

Ekibimizle birlikte, organizasyona ve parçası olduğumuz sektöre ilham veren işlere imza atıp;  şeffaf iletişim sürdürerek hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Yönettiğimiz ve sahip olduğumuz projelerimizle, güçlü marka değeri inşa ediyoruz. Bunun için, sektörel yayınlarda yaklaşımlarımızı ve uygulamalarımızı paylaşıyoruz. Sektör profesyonelleriyle, onlara bakış açısı kazandıracağını düşündüğümüz platformlarda buluşuyoruz.

Güvenilirlik

Esas Gayrimenkul’ün iletişim stratejisinin temelini çalışma arkadaşlarına ve paydaşlarına karşı dürüst ve açık olmak oluştururken,  Pandemi gibi kriz dönemlerinde dahi, gerçekçi ve çözüm odaklı mesajlarla açık ve net bir iletişim yürütüyoruz.

İyi niyetli, adil ve karşılıklı değer yaratma prensibine dayalı ilişkiler kurarken sorumlu olduğumuz işi, en iyi şekilde gerçekleştireceğimiz konusunda paydaşlarımıza güven veriyoruz. Tüm kararlarımızda ve ilişkilerimizde, etik ve hukuki kuralları gözetme prensibiyle hareket ediyoruz.

Topluma Duyarlılık

Esas Gayrimenkul olarak, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor ve toplum içinde herkese eşit fırsat imkânı yaratabilmek için yeni mezunlara ve kadın girişimcilere destek oluyoruz. Sürdürülebilirlik ve geri dönüşüme önem veriyoruz. “Toplumsal fayda” anlayışıyla, bulunduğumuz illerde çevreye ve topluma değer katacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Çeviklik

Esnek yapımızla koşullara çabuk adapte oluyoruz. Verilere dayalı analiz etme ve hızlı karar verme yetkinliğimizle harekete geçiyor, gerekli durumlarda yeni planlar geliştiriyor, fırsatları görüyor, değerlendiriyoruz.

ÖDÜLLERİMİZ