Esas Holding Logo
EN TR
PORTFÖY

Kuzey Amerika, Avrupa ve Birleşik Krallık'ta farklı sektörler ve bölgelere yapılan
yatırımlarla çeşitlendirilmiş benzersiz gayrimenkul portföyü

Kuzey Amerika
Kuzey Amerika
Avrupa
Avrupa
Birleşik Krallık
Birleşik Krallık
GEÇMİŞ YATIRIMLAR
Kensington
Londra, Birleşik Krallık
Luneta Portfolio
Almanya
Swan
Den Haag, Hollanda
YATIRIM KOMİTESİ
ALİ SABANCI
Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Sabancı, Esas Özel Sermaye Yatırımları arasında yer alan Pegasus Havayolları'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mars Sportif'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmektedir. Esas Gayrimenkul'ün yönetim kurulunda da görev yapmaktadır.

Ali Sabancı, sürdürülebilir sosyal yatırımı kolaylaştırmak için kurulan Esas Sosyal'in kurucularından biridir. Kendisi ayrıca Türkiye'de girişimcilik farkındalığını artırmaya odaklanmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu başkanı olarak Melek Yatırımcılık mevzuatı, Global Girişimcilik Kongresi, G3 / Geleceğin Gücü Girişimciler Forum, Global Girişimcilik Haftası ve TIM Inovasyon Haftası - Born Global gibi başarılı projelere liderlik yaptı. Aynı zamanda 25'ten fazla start-up şirkette melek yatırımcıdır.

Ali, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği üyesidir. 2018 yılında Türkiye ile Fransa arasındaki ekonomik ilişkilere yaptığı katkılardan dolayı Fransız hükümeti tarafından Légion d'Honneur ödülüne layık görüldü.

Ali Sabancı, Columbia Business School'dan Uluslararası Finans alanında MBA ve Tufts Üniversitesi'nden Siyaset ve Ekonomi alanında lisans derecesi aldı.

KAZIM KÖSEOĞLU
Yönetici Ortak

Kazım Köseoğlu Esas Gayrimenkul'de Yönetici Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırım komitesinde görev yapmaktadır. Aynı zamanda Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Tüsiad’ın İngiltere network grubuna başkanlık etmektedir.

2010 yılında Esas Holding'e katılmadan önce İngiltere'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan F&C REIT Asset Management'ta yatırım analisti olarak çalıştı.

Kazım Köseoğlu, yüksek lisans derecesini Uluslararası Finans ve Bankacılık alanında Cass Business School'dan ve lisans derecesini ise İşletme Ekonomisi (Almanca) alanında Brown Üniversitesi'nden almıştır.

H. ÇAĞATAY ÖZDOĞRU
Esas CEO

Çağatay Özdoğru, Esas'ın gayrimenkul, girişim sermayesi, risk sermayesi ve varlık yönetimi dahil tüm iş kollarını denetlemekte ve yatırım komitelerinde hizmet vermektedir. Esas Gayrimenkul, Pegasus Havayolları, Mars Athletic, Korozo ve Ayakkabı Dünyası gibi çeşitli özel sermaye portföy şirketlerinin yönetim kurulu üyesidir.

Çağatay Özdoğru, Esas Holding'e 2005 yılında icra kurulu üyesi olarak katıldı. 2010 yılından bu yana CEO olarak görev yaptığı Esas Girişim Sermayesi'nin kurulmasında, 2019'da mevcut görevine geçene kadar, önemli rol oynadı. Esas Holding’in bir dizi özel sermaye yatırımına ve UN Ro-Ro, Mars Cinema Group ve Peyman gibi çeşitli portföy şirketlerinin çıkış süreçlerine liderlik etti.

Çağatay Özdoğru daha önce Sabancı Holding'de Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon Grup Başkanı olarak görev yapıyordu. Bundan önce, en son REEMEA Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı France Telecom Group'ta çeşitli pozisyonlarda bulundu. Aynı zamanda Global Operasyon Komitesi'nin bir üyesiydi.

Çağatay Özdoğru, 2020 yılında DEİK'te (Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) Türkiye - Fransa İş Konseyi başkanlığına ve 2021’de Fenerbahçe Futbol A.Ş bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Çağatay, Nisan 2022 itibarıyla Tüsiad'da da Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Daha önce Türkiye - İsveç İş Konseyi ve Türkiye - Hırvatistan İş Konseyi başkanlığı, TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) ve TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Çağatay Özdoğru, Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans derecesini 2016 yılında George Washington Üniversitesi'nden almış aynı zamanda yine aynı Üniversiteden Mezunlar Onur Listesi'ne layık görülmüştür ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden mezundur.

ERNEST BOLES
Yatırım Komitesi Üyesi

Ernest Boles, otuz yılı aşkın bir süredir yatırım, finans ve hukuk alanlarında uluslararası bir kariyere sahiptir.

Ernest, son 12 yıldır, tanınmış bir Alman sanayici ailesi olan Harald Quandt'ın mirasçıları tarafından kurulan önde gelen bir Alman yatırım şirketi olan Harald Quandt Group bünyesinde üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. Gruptaki görev süresi boyunca, Gruba ait özel sermaye ve gayrimenkul yatırım şirketi olan HQ Capital'de CEO, Grubun yatırım yönetimi alanında çoklu aile şirketi olan HQ Trust'da Denetim Kurulu Başkanı ve Grubun aile şirketi olan Harald Quandt Holding'de Eş Genel Müdür olmak üzere çeşitli üst düzey rollerde görev yapmıştır.

Ernest şu anda HQ Capital'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve özel sermaye ve gayrimenkul yatırım işlerinin yatırım komitelerinin daimi üyesi olarak hizmet vermektedir. Ernest ayrıca, Esas Holding'in Yönetim Kurulu üyesi, Beiersdorf AG Yatırım Komitesi'nin bir üyesi ve Frankfurt International School Foundation'ın İcra Komitesi'nin bir üyesi olmak üzere çeşitli bağımsız kurullarda da faaliyet göstermektedir.

2007'de Harald Quandt Group'a katılmadan önce, Morgan Stanley'in Londra merkezli EMEA Varlık Yönetimi Bölümünde zorunlu yatırım programından sorumlu İdari Müdür olarak, Bank Morgan Stanley AG, Zurich CEO'su olarak ve EMEA için Yönetim Bölümü ve Londra Merkezli Citi'de Avrupa Varlık Yönetimi Bölümünde CIO (Bilgi Teknolojileri Müdürü) olarak görev yapmıştır. Ernest, bankacılık kariyerinden önce New York'ta Milbank Tweed Hadley & McCloy şirketinde uluslararası vergi hukuku alanında çalıştı ve burada baroya kabul edildi. Eski bir Fulbright bursiyeri olan Ernest, Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi'nden Hukuk Doktorası derecesi ve Law Review üyesi olduğu Kansas Üniversitesi'nden Hukuk Lisans Derecesi almıştır. Ernest, alternatif varlıklara yapılan yatırımlara odaklanan küresel konferanslarda ve etkinliklerde sık sık konuşmacı olarak sahne almaktadır.

ROBERT ORR
Yatırım Komitesi Üyesi

Robert Orr yıllar boyunca çeşitli halka açık ve özel gayrimenkul şirketlerinde görev alan tecrübeli bir danışman ve bağımsız yönetim kurulu üyesidir.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul hizmetleri şirketlerinden JLL Inc.'de 7 yılı EMEA bölgesinde CEO, 4 yılı yatırımcılarla sınır ötesi ilişkileri geliştirme amacı güden Uluslararası Sermaye Grubu'nda Yönetici Direktör olmak üzere toplam 29 yıl görev almıştır. 

Canaccord Genuity'nin Yatırım Bankası tarafında 6 yıl boyunca danışmanlık yaparak Kurumsal Finans alanında tecrübesini geliştiren Robert aynı zamanda Avrupalı ve Amerikalı iki şirketin birleşmesiyle ortaya çıkan JLL'in bu çok kültürlü birleşim sürecinde liderlik rolü üstlenmiştir. Çoğunlukla İngiltere'de, 11 yılı Almanya'da ve 4 yılı Fransa'da olmak üzere 40 yılın üzerinde uluslararası genel yönetim ve müşteri ilişkileri tecrübesine sahiptir.

Başlıca roller

  • Tritax Eurobox Plc Yönetim Kurulu Başkanı
  • M&G European Property Fund SICAV Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • M&G Real Estate Funds Management S.a.r.l. Bağımsız Yöneticisi
  • APCOA Parking Holdings GmbH Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • EQT Real Estate Yatırım Danışmanlığı Komitesi Üyesi
  • Blue Coast Capital (Lewis Trust Group) Danışmanı

 

Başlıca tecrübeler

  • JLL Inc. Avrupa CEO'su
  • RDI REIT P.L.C. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • Tishman Speyer Properties UK Limited Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • Canaccord Genuity Limited Danışmanı
EKİBİMİZ
KAZIM KÖSEOĞLU
Yönetici Ortak

Kazım Köseoğlu Esas Gayrimenkul'de Yönetici Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırım komitesinde görev yapmaktadır. Aynı zamanda Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Tüsiad’ın İngiltere network grubuna başkanlık etmektedir.

2010 yılında Esas Holding'e katılmadan önce İngiltere'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan F&C REIT Asset Management'ta yatırım analisti olarak çalıştı.

Kazım Köseoğlu, yüksek lisans derecesini Uluslararası Finans ve Bankacılık alanında Cass Business School'dan ve lisans derecesini ise İşletme Ekonomisi (Almanca) alanında Brown Üniversitesi'nden almıştır.

REŞAT DÜREN
Yönetici Direktör

Reşat Düren kariyerine Akbank'ta başladı ve ilerleyen yıllarda bankacılıkta uzmanlaştı.

Ziraat Bankası'nda 2 yıl boyunca Dış İlişkiler Departmanı'nı yönetti, ardından Birleşik Krallık Şube ve Bölge Müdürü olarak görev aldı, aynı zamanda ülkedeki Dünya Bankası tarım kredilerini yönetme sorumluluğunu üstlendi.

Ardından Londra'da Ak International Bank'ta (daha sonra Sabancı Bankası olarak değiştirildi) Genel Müdür Yardımcısı rolünü üstlendi.

Türkiye Hazine'sinden kendilerini Halkbank Yönetim Kurulu'nda temsil etmesi için davet alan Reşat Düren daha sonra burada Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı.

Arıkanlı Holding'de (12 şirket, 13.000 çalışan) CEO olduğu dönemde Holding'in eğitim (MEF Okulları), kargo, IT ve üretim faaliyetleriyle ilgilendi. Grup içerisinde bir yenilenebilir (rüzgar) enerji şirketinin kurulması ve grubun kargo şirketinin %25 hissesinin Fransız grup GEOPOST'a satılmasında aktif bir şekilde rol aldı.

Günümüzde Reşat Düren Esas Londra Ofisi'nde Yurt Dışı Gayrimenkul takımının Yönetici Direktörü ve aynı zamanda Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev alıyor.

Reşat lisans derecesini İstanbul Üniversitesi'nde Ekonomi, Finans ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı.

Kendisi aynı zamanda Birleşik Krallık'taki Türk Bankacılar Derneği'nin kurucu ve onursal üyesidir.

FEHMI DURUAY
Director

Fehmi is a Director in Esas Real Estate team.

Since joining Esas in 2011, Fehmi has worked on real estate investments in Turkey, Europe and the US. Prior to 2020, Fehmi was also involved in private equity investments at Esas and served on the UN Ro-Ro deal team until exit. Previously, he was a Financial Analyst at Türkiye Sinai Kalkınma Bankası, where he focused on project finance and M&A transactions.

Fehmi received his B.A. degree in Business Administration from Boğaziçi University and holds an M.S. degree in Finance from Koç University.

ÇAĞLAR GÜLTEKİN
Kıdemli Uzman

Çağlar Yurt Dışı Gayrimenkul takımında Kıdemli Uzman olarak görev almaktadır.

2019 yılında Esas'a katılmadan önce kariyerine Ünlü & Co'nun özel sermaye yatırımları tarafında Management Trainee olarak başlamış, ardından yine Ünlü & Co'da Yatırım Bankası Analisti olarak görev almıştır.

Çağlar lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi'nde İşletme alanında tamamlamıştır.

YEKTA AYAZ
Uzman

Yekta Yurt Dışı Gayrimenkul takımında Uzman olarak görev almaktadır.

2022 yılında Esas'a katılmadan önce kariyerine Zorlu Enerji'nin Proje Finans takımında Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır.

Yekta lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği alanında tamamlamıştır.