Menu menu-icon menu-icon
Portföy
mPharma
mPharma

mPharma, gelişmekte olan pazarlarda reçeteli ilaçlara avantajlı fiyatlarla kolay erişim sağlıyor.

Misfits Market
Misfits Market

Misfits Market, biçimsiz taze ve organik meyve ve sebzelerin abonelik sistemiyle adrese teslim edilmesini sağlıyor.

Alto
Alto

Alto Pharmacy, yeni nesil bir eczane teslimat hizmeti sunarak ilaca ihtiyacı olan herkesin yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Deel
Deel

Deel, dünya çapında uzaktan hizmet sunan yüklenicilerle çalışan işletmeler için uluslararası ödemeleri yönetiyor.

Tarentum
Tarentum

Tarentum, makine öğrenmesi ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak kritik iş ihtiyaçları için çözümler geliştiriyor.

Kalshi
Kalshi

Tarek Mansour ve Luana Lopes Lara tarafından kurulan Kalshi, doğrudan gelecekteki olayların sonuçlarına göre işlem yapmayı öngören ilk CFTC onaylı vadeli işlem ve opsiyon borsasıdır. Kalshi, yatırımcıların yeni bir finansal varlık sınıfı olan olay anlaşmaları üzerinden bir olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ilişkin evet veya hayır pozisyonları satın almalarını sağlıyor.

Sokowatch
Sokowatch

Sokowatch, kurumsal olmayan perakendecileri e-ticaretin gücüyle destekliyor.

Stackin'
Stackin'

Stackin', kısa mesajlar göndererek üyelerinin finansal durumlarını iyileştirmelerine, yatırım yapmaya başlamalarına ve tasarruf etmelerine u yapmalarına yardımcı oluyor.

Ossia
Ossia

Bir teknoloji şirketi olan Ossia, hedeflenen enerjiyi uzaktaki cihazlara güvenli bir şekilde ileterek kablosuz gücü yeniden tanımlıyor.

Vitau
Vitau

Vitau, özellikle kronik hastalıklarla yaşayan kişilere abonelik modeliyle eczane hizmet sunuyor.

Microverse
Microverse

Microverse, uzaktan yazılım geliştiricilere yönelik bir online kodlama okuludur.

 

Lume
Lume

Lume Health, hemşirelerin ideal işlerini hızla bulmalarına yardımcı olan bir platform. Bunun için hemşirelerin gönderdiği binlerce güvenilir yoruma, ücret verilerine, hastane profillerine erişim sağlıyor ve kişiselleştirilmiş iş tavsiyeleri sunuyor.

DraftWise
DraftWise

Bir bilgi yönetimi ve zeka platformu olan Draftwise, Microsoft Word ile kesintisiz bir şekilde entegre olarak işliyor ve hukuk firmalarının nitelikli sözleşmeleri çok daha kısa sürede hazırlamasına yardımcı oluyor.

Chiper
Chiper

Latin Amerika merkezli dijital bir toptan satıcı olan Chiper, en iyi markaların ve özel ürünlerin avantajlı fiyatlarla 24 saatten daha kısa sürede teslim edilmesini sağlıyor.

 

Seer
Seer

Seer, perakende satış danışmanlarının satın alınabilir linkler içeren kişiselleştirilmiş Lookbook'lar oluşturup müşterilerine e-posta ve SMS ile göndermelerine yardımcı oluyor.

 

Aviron
Aviron

Kürek makinesinin Peloton’u denebilecek Aviron, tamamen animasyonlu çok oyunculu video oyunlarıyla kürek çekme deneyimini geliştiriyor.

Mayanalytics
Mayanalytics

Amazon satıcıları için büyüme odaklı otomasyon yazılımı.

Wonder Brands
Wonder Brands

Latin Amerikalı bir start-up olan Wonder Brands, başarılı dijital markalarla iş birliği yaparak büyümelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Jai Kisan
Jai Kisan

Bir finansal teknoloji platformu olan Jai Kisan, gelişmekte olan kırsal pazarlar sürdürülebilir finansman sağlıyor.

Easy Eat
Easy Eat

Yapay zeka destekli bir gıda teknolojisi start-up’ı olan Easy Eat, restoranları teknolojik şirketlere dönüştürüyor.

Kibanda
Kibanda

Kibanda Topup mikro, küçük ve orta ölçekli restoranların tedarik süreçlerini dijitalleştiriyor.

Zetwerk
Zetwerk

ZETWERK, yeni teknolojilerle desteklenen global bir üretim ağıdır.

 

ContentFly
ContentFly

İsteğe bağlı bir içerik yaratma platformu olan ContentFly, doğrulanmış yeteneklerden oluşan bir insan kaynağı ağını en ileri yapay zeka teknolojili içeriklerle buluşturuyor.

Rubi Brands
Rubi Brands

Türkiye'nin ilk e-ticaret markaları yatırım şirketi olan RubiBrands önde gelen markaları satın alıyor, onlarla ortaklık kurarak işe ve çalışanlara yatırım yapıyor.

Flora
Flora

Sürdürülebilir bir e-ticaret platformu olan Flora Brands, sürdürülebilir Amazon markalarını satın alıyor ve ölçeklendiriyor.

Loop Health
Loop Health

Loop Health, çalışanların 1. basamak sağlık hizmetlerinden sınırsız yararlanmasını sağlayan Hindistan'ın ilk sağlık sigortası.

Taptap Send
Taptap Send

Taptap Send uygulaması, kişilerin Afrika ve Asya'ya anında ve çok düşük maliyetle para göndermesini sağlıyor.

 

İnai
İnai

Inai, global ödemeler için tek bir entegrasyon sunarak şirketlerin dünya genelindeki dijital ödeme işlemlerine yardımcı oluyor.

Flok
Flok

Flok, ideal destinasyonu bulup uçuşları ve lojistiği koordine ederek şirketlerin etkinliklerini uçtan uca planlayabilmesini sağlıyor.

Frontier
Frontier

Frontier, yüksek büyüme potansiyeline sahip şirketlerin otomasyon ve verilerden yararlanarak işe alımlarını hızlandırmalarını sağlıyor.

Locale
Locale

Locale, en iyi yiyecekleri saatlerce uzakta da olsa temin edip tek bir kutuda teslim eden bir pazar yeridir.

Seçili Çıkışlar
Frontier Car Group
Frontier Car Group
Yatırım Komitesi
FETHİ SABANCI KAMIŞLI
Kurucu ve Genel Müdür

 Fethi Sabancı Kamışlı Esas'ın girişim sermayesi yatırımlarına liderlik etmektedir.

Fethi, halka açık pazarlarda ve gayrimenkulde kişisel yatırım portföyünü yönetmenin yanı sıra, beş kıtadaki yatırımlarıyla teknoloji şirketlerinde küresel aktif bir yatırımcı olmuştur. Esas'a katılmadan önce Fethi, Londra'daki BMO Real Estate Partners'da Kıdemli İş Analisti olarak çalıştı. Kariyerine Citi Group'un Londra'daki varlık yönetimi bölümünde başladı.

Tufts Üniversitesi’nden Ekonomi lisans diplomasını alan Fethi Sabancı Kamışlı, London School of Business and Finance'den Kurumsal Finans sertifikasına sahiptir.

 

ALİ SABANCI
Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Sabancı, Esas Özel Sermaye Yatırımları arasında yer alan Pegasus Havayolları'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Mars Sportif'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmektedir. Esas Gayrimenkul'ün yönetim kurulunda da görev yapmaktadır.

Ali Sabancı, sürdürülebilir sosyal yatırımı kolaylaştırmak için kurulan Esas Sosyal'in kurucularından biridir. Kendisi ayrıca Türkiye'de girişimcilik farkındalığını artırmaya odaklanmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu başkanı olarak Melek Yatırımcılık mevzuatı, Global Girişimcilik Kongresi, G3 / Geleceğin Gücü Girişimciler Forum, Global Girişimcilik Haftası ve TIM Inovasyon Haftası - Born Global gibi başarılı projelere liderlik yaptı. Aynı zamanda 25'ten fazla start-up şirkette melek yatırımcıdır.

Ali, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği üyesidir. 2018 yılında Türkiye ile Fransa arasındaki ekonomik ilişkilere yaptığı katkılardan dolayı Fransız hükümeti tarafından Légion d'Honneur ödülüne layık görüldü.

Ali Sabancı, Columbia Business School'dan Uluslararası Finans alanında MBA ve Tufts Üniversitesi'nden Siyaset ve Ekonomi alanında lisans derecesi aldı.

CAN KÖSEOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi

Can Köseoğlu Esas Ventures'ın yatırım komitesinde görev yapmaktadır. 

Daha önce Türkiye'de dört ilde sekiz şubesi bulunan bir fast food zinciri olan Döner Stop'u kurdu ve şirketi 2018 yılında TAB Gıda Yatırımları'na sattı. Bundan önce Gıdaser, Bonservis ve Esaslı Grubu dahil olmak üzere çeşitli Esas portföy şirketlerinde çalışmıştır.

H. ÇAĞATAY ÖZDOĞRU
Yönetim Kurulu Üyesi & CEO

Çağatay Özdoğru, Esas Holding’in gayrimenkul, özel sermaye, girişim sermayesi, sosyal yatırım ve varlık yönetimi dahil bütün iş kollarından sorumlu CEO'sudur ve tümünün yatırım komitelerinde yer almaktadır.

2005 yılında Esas’a katılmadan önce, Sabancı Holding’te Bilgi ve Telekomünikasyon Yatırımları Başkanlığı görevinde bulunmuştur.  Sabancı Holding’deki görevi öncesinde France Telecom Group’ta çeşitli pozisyonlarda çalışmış olup en son Orange Business Services'da MEA (Orta Doğu ve Afrika) bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve şirketin Küresel Operasyon Komitesi’nde yer almıştır.

Çağatay Özdoğru, 2020 yılında DEİK'te (Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) Türkiye - Fransa İş Konseyi başkanlığına ve 2021’de Fenerbahçe Futbol A.Ş bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Çağatay, Nisan 2022 itibarıyla Tüsiad'da da Yönetim Kurulu Üyesi’dir.  Daha önce Türkiye - İsveç İş Konseyi ve Türkiye - Hırvatistan İş Konseyi Başkanlığı, TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) ve TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca 2018-2019 yılları arasında Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Sigortamnet İTÜ Basket'in başkanlığını yaptı.

Özdoğru, 2016 yılında Seçkin Mezun Ödülü'nü aldığı George Washington University'den Elektronik Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden lisans derecesini almıştır.

BURAK AYDIN
AWS Türkiye Genel Müdürü

Esas Ventures yatırımcılarından Burak Aydın, daha önce Accenture’ın Avusturya ve Almanya ofislerinde danışman, Siemens Business Systems'de Stratejik Planlama Müdürü olarak çalıştı. Temmuz 2011'de Intel Türkiye Genel Müdürü olan Burak Aydın, Ağustos 2018’den bu yana SabancıDX'in Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Burak Doğan, 2015 yılında Harvard Business School'da ‘Executive Management’ programını tamamladı.

Ekibimiz
FETHİ SABANCI KAMIŞLI
Kurucu ve Genel Müdür

 Fethi Sabancı Kamışlı Esas'ın girişim sermayesi yatırımlarına liderlik etmektedir.

Fethi, halka açık pazarlarda ve gayrimenkulde kişisel yatırım portföyünü yönetmenin yanı sıra, beş kıtadaki yatırımlarıyla teknoloji şirketlerinde küresel aktif bir yatırımcı olmuştur. Esas'a katılmadan önce Fethi, Londra'daki BMO Real Estate Partners'da Kıdemli İş Analisti olarak çalıştı. Kariyerine Citi Group'un Londra'daki varlık yönetimi bölümünde başladı.

Tufts Üniversitesi’nden Ekonomi lisans diplomasını alan Fethi Sabancı Kamışlı, London School of Business and Finance'den Kurumsal Finans sertifikasına sahiptir.

 

CEYDA KEÇELİ
Portföy Yöneticisi

Esas Ventures'ta Portföy Yöneticisi olan Ceyda Keçeli, Türk start-up ve girişim sermayesi sektöründe on yıldan fazla deneyime sahip. İstanbul'da düzenlenen Küresel Girişimcilik Haftası ve Küresel Girişimcilik Kongresi'nin yönetim kurullarında görev yaptı.

Ceyda Keçeli, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans, Londra City Üniversitesi'nden Medya ve İletişim alanında yüksek lisans diplomalarına sahiptir.

BURAK KARAHASAN
Kıdemli Ortak

Esas Ventures’da Kıdemli Ortak olarak görev yapan Burak Karahasan daha önce PwC'nin anlaşma ekibinde çalıştı ve dünya çapında Özel Sermaye/Girişim Sermayesi firmalarını ve Stratejik Yatırımcıları kapsayan 20'den fazla anlaşmanın finansal durum tespit süreçlerinde yer aldı.

Victoria Üniversitesi Ekonomi Bölümünden dereceyle mezun olan Burak Karahasan, daha sonra Bocconi Üniversitesi'nde 1 yıllık bir değişim programını tamamladı.